Producenci
Produkt dnia
Krople magnezowe Zechsal 100ml
Krople magnezowe Zechsal 100ml

144,00 zł

szt.
Zechsal kolagen Active
Zechsal kolagen Active

125,00 zł

szt.

Pytania i odpowiedzi

 • Dlaczego tak bardzo potrzebujemy magnezu?

Magnez jest powszechnie znany jako minerał zdrowia, piękna i witalności. Pomimo, iż występuje w organizmie człowieka zaledwie w ilości ok. 28g, jest niezbędny dla ciała jak tlen i woda. Zdrowe i mocne zęby i kości, promienna skóra, prawidłowo funkcjonujący układ nerwowy i mięśniowy, zrelaksowany i wypoczęty umysł, pełne energii ciało, uzależnione są od odpowiedniego poziomu magnezu w komórkach. Magnez jest niezbędnym pierwiastkiem biorącym udział w procesach wytwarzania energii, które zachodzą w komórkach u wszystkich form życia na Ziemi. W organizmie człowieka magnez występuje w formie zjonizowanej, i tym samym zapewnia prawidłowy przebieg reakcji biochemicznych, a także szybkie przewodzenie impulsów elektrycznych w układzie nerwowym i mięśniach. Brak magnezu lub jego obniżony poziom prowadzi do upośledzenia licznych procesów komórkowych oraz zaburza prawidłowy rozwój i funkcjonowanie naszego organizmu.

 

 • Dlaczego wchłanianie magnezu przez skórę ma większe korzyści od przyjmowania tabletek?

Podczas używania produktów Zechsal na skórę magnez jest bezpośrednio transportowany do miejsca, gdzie jest to najbardziej potrzebny czyli do komórek. Wchłanianie magnezu przez skórę jest najbezpieczniejszą metodą suplementacji tego pierwiastka, ponieważ nie obciąża układu pokarmowego. Prawdopodobieństwo wystąpienia biegunek - efekt uboczny zażywania tabletek magnezowych - jest zminimalizowane. Magnez nie podlega żadnym przemianom jakie dzieją się w układzie pokarmowym w swej naturalnej postaci jest maksymalnie asymilowany przez komórki organizmu.

 

 • Dlaczego Zechsal?

Produkty Zechsal są ultra czyste i bardzo skoncentrowane. Mają one zapewnić możliwie najbezpieczniejszą i najwygodniejszą metodę, dzięki której organizm może wchłonąć magnez - stosując je na naszą skórę (terapia przezskórna). Zechsal oferuje pełną gamę produktów magnezowych do stosowania na skórę, zawierających wysoko skoncentrowaną sól magnezową. Zechsal wystepuje w postaci olejku magnezowego, żelu magnezowego, żelu z kryształkami soli morskiej oraz płatków magnezowych do kąpieli.Zechsal to linia produktów działających w sposób relaksujący, odprężający i regenerujący na układ mięśniowy i kostno-stawowy. Zechsal jest również skuteczny w profilaktyce skurczów mięśni i urazów wywołanych nadmiernym wysiłkiem fizycznym lub sportowym. Działa kojąco w stanach nadpobudliwości nerwowej i w sytuacjach stresujących. Ponadto wspomaga łagodzenie objawów różnych dolegliwości skórnych takich jak łuszczyca, egzema czy trądzik. Swędzenie i łuszczenie znikają, a stan skóry wyraźnie się poprawia. Swoje uniwersalne działanie zawdzięcza obecności ultra czystej soli magnezowej.

 

 • Jak działa magnez przez skórę?

Stosowanie produktów magnezowych na skórę jako metoda suplementacji tego pierwiastska do organizmu może wydawać się w pierwszej chwili tajemnicza i budzić wątpliwości. W rzeczywistości działa w sposób rewolucyjny i na stałe może zmienić nasze podejście w kwestii suplementacji magnezu.Nasza skóra jako największy organ posiada kilka zasadniczych funkcji. Oprócz kontroli temperatury i detoksykacji jednym z głównych zadań jest ochrona naszego organizmu przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Stanowi ona po prostu nieprzepuszczalną barierę dla drobnoustrojów czy toksyn. Ale czy rzeczywiście ta bariera jest zupełnie nieprzepuszczalna?Przykładem może być stan, w którym się pocimy. Oprócz funkcji termoregulacyjnych, to właśnie wraz z potem toksyny są usuwane z naszego organizmu poprzez skórę, np w saunie. Udowodniono, że skoro toksyny mogą być usuwane z organizmu poprzez kanaliki potowe, niektóre substancje mogą być absorobowane tą samą drogą. Przykładem może być zwrotna absorpcja jonów sodowych i chlorkowych w kanalikach potowych, co z kolei zapobiega znacznej utracie elektrolitów z naszego ustroju wraz z potem. Ze względu na swoją powierzchnię, skóra może zostać wykorzystana jako najlepsze wrota dla szybkiego, bezpiecznego i skutecznego dostarczenia magnezu do organizmu człowieka.Stosując na skórę rożnego rodzaju przeciwbólowe maści, pielęgnujące żele, czy nawilżające kremy czesto zapominamy, że one zawierają calą listę substancji chemicznych. Ogromną zaletą produktów magnezowych Zechsal jest to że są one w 100 % naturalne.

 

 • Czy powinienem używać magnez codziennie?

Codzienne zażywanie terapii magnezowych jest ważne ze względu na utrzymanie prawidłowej równowagi tego pierwiastka w naszym organizmie. W przypadku olejku lub żelu magnezowego zaleca się stosowanie min. raz dziennie. Jeśli chodzi o kąpiel ciała lub kąpiel stóp, częstotliwość 2 do 3 razy w tygodniu jest w zupełności wystarczająca.

 

 • Czy mogę przedawkować magnez zawarty w produktach Zechsal?

Odpowiedź brzmi po prostu "nie". Każdy nadmiar magnezu jest wydalany przez nerki. Osoby z ciężką niewydolnością nerek nie powinny stosować produktów Zechsal.

 

 • Czy mogę używać olejku magnezowego jeśli biorę leki na serce?

Odpowiedź brzmi „tak”. Magnez jest niezbędny dla zachowania zdrowego serca. Magnez pomaga organizmowi zrelaksować wszystkie swoje mięśnie i reguluje wchłanianie wapnia. Olejek magnezowy jest także bezpieczny dla osób, które cierpią na cukrzycę, astmę, zaburzenia układu krążenia, nieregularne ciśnienie tętnicze, osteoporozę i stres.

 

 • Czy są jakieś przeciwwskazania w stosunku do innych leków?

Nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania terapii magnezowej Zechsal z innymi lekami. Magnez Zechsal może być stosowany w przez kobiety czasie ciąży, karmiące matki oraz dzieci także w skojarzeniu z innymi lekami. W przypadku dzieci należy zacząć terapię magnezową od małych dawek.

 

 • Czuję mrowienie, lub delikatne pieczenie kiedy stosuję Zechsal na mojej skórze. Czy to normalne?

To nie jest szkodliwy objaw, ale czasem może to być nieprzyjemne uczucie. Skórę można przyzwyczaić do produktu zaczynając od mniejszych dawek, możesz także rozcieńczyć żel lub olejek z wodą i stopniowo zwiększać jego stężenie.

 

 • Czy mogę sam zrobić olejek magnezowy rozpuszczając płatki magnezowe w wodzie?

Odpowiedź brzmi nie. Nie zaleca się używać płatków magnezowych do produkcji wysokoskoncentrowanego olejku magnezowego w warunkach domowych. Płatki produkowane są w procesie ewaporacji wody. Solanka magnezowa pochodząca prosto ze źródła jest podgrzewana do temperatury ok. 160 stopni Celsjusza, wówczas woda ulega wyparowaniu do momentu osiągnięcia stężenia 47% chlorku magnezowego. To stężenie zapewnia właściwe proporcje do uzyskania sześciowodnego chlorku magnezowego [MgCl2x6(H2O)] i stabilizuje produkt końcowy w postaci płatków magnezowych. Ze względu na proces podgrzewania solanki w bardzo wysokiej temperaturze część chlorku magnezu ulegnie przemianie do chlorku wodorotlenku magnezu [Mg(OH)Cl], węglanu magnezu MgCO3 i kwasu chlorowodorowego zwanego potocznie solnym (HCl). Te związki są odpowiedzialne za powstanie białej mgiełki po rozpuszczeniu płatków magnezowych w wodzie. Związki te nie są szkodliwe ale powstają podczas procesu ewaporacji solanki do płatków magnezowych. W zastosowaniach, w których stężenie roztworu nie przekracza 5%, np kąpiel stóp lub całego ciała, płatki nadają się idealnie. W przypadku przezskórnej terapii magnezowej specjaliści z laboratorium oraz lekarze z MHI zalecają stosowanie ultraczystej solanki magnezowej prosto ze źródła bez etapu podgrzewania jaki ma miejsce przy produkcji płatków. Olejek magnezowy to specjalnie wyselekcjonowany produkt o unikalnych właściowaściach chroniony certyfikatem Zechstein Inside.

 

 • Czy wiesz, że…?

Nasze dzienne zapotrzebowanie na magnez wynosi około:

 • 300 mg dla kobiet 

 • 350 mg dla mężczyzn 

 • 450 mg dla kobiet w ciąży 

 

 • Cierpisz na niedobór magnezu?

Aby dowiedzieć się, czy cierpisz z powodu niedoboru magnezu, możesz zadać sobie następujące pytania:  

 • Czy często łapią Cię skurcze i / lub bóle mięśni? 

 • Czy dostrzegasz u siebie objawy apatii i czujesz się przewlekle zmęczony? 

 • Czy często jesteś spięty, regularnie doświadczasz sytuacji stresowych? 

 • Czy czujesz się przygnębiony? 

 • Czy cierpisz na bezsenność? 

 • Czy masz bóle reumatyczne? 

 • Czy kiedykolwiek miałeś zaburzenia rytmu serca?

 • Czy często miewasz bóle głowy i / lub migrenę?

 • Czy jesteś nadpobudliwy? 

 • Czy cierpisz z powodu zespołu niespokojnych nóg? 

Jeśli na kilka z tych pytań odpowiedziałeś/-aś TAK, istnieje duże prawdopodobieństwo, że masz niedobór magnezu.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl