Producenci
Produkt dnia
Krople magnezowe Zechsal 100ml
Krople magnezowe Zechsal 100ml

144,00 zł

szt.
Zechsal kolagen Active
Zechsal kolagen Active

125,00 zł

szt.
Diglicynian magnezu czy cytrynian – który magnez jest najlepszy? 0

Magnez jest jednym z podstawowych minerałów, bez którego nie możesz się obyć. Z jego niedoborem związane są nieprzyjemne skurcze mięśni, problemy ze snem oraz ogólne osłabienie organizmu. Obecnie na każdym kroku możesz spotkać reklamy zachęcające do zażywania magnezu w formie suplementu. Czym się jednak kierować podczas dokonywania wyboru? Co będzie lepsze: diglicynian czy też cytrynian magnezu? Odpowiadamy!

Rola magnezu w funkcjonowaniu organizmu

Magnez jest niezwykle istotnym minerałem, który bierze udział w przekazywaniu impulsów nerwowych oraz w regulacji ciśnienia osmotycznego. Jest odpowiedzialny za pracę mięśni – jak już wiesz, jego niedobór poznasz po kurczach mięśni, takich jak nocne skurcze czy trzęsąca się górna powieka. Zbyt mała ilość tego pierwiastka w organizmie wiąże się również z pogorszeniem nastroju, problemami ze snem, zaburzeniami koncentracji oraz rozdrażnieniem. Niski poziom jonów magnezu może wywoływać choroby serca, stany lękowe, a nawet depresyjne, a także zawroty głowy.

Co powinno wyróżniać dobry magnez?

W asortymencie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór produktów z magnezem. Możesz wybierać spośród wielu postaci i form, tak aby jak najlepiej dostosować produkt do swoich potrzeb. Poszczególne formy różnią się między sobą:

- ilością jonów na zalecaną dawkę dobową i jednorazową,

- obecnością lub też brakiem witaminy B6,

- różnymi związkami magnezu (sole i ich trwałość oraz rozpuszczalność w wodzie, stopień dysocjacji), które przekładają się na ich wchłanianie w jelitach,

- postacią produktów.

Co zatem wybrać — diglicynian magnezu czy cytrynian, a może zupełnie inną formę? Odpowiedź znajdziesz tuż poniżej!

Diglicynian czy cytrynian magnezu – co jest lepsze?

W ofercie naszego sklepu znajdziesz m.in. diglicynian i cytrynian magnezu. Który z nich jest lepszy i czym się charakteryzują? Już śpieszymy z odpowiedzią!

Diglicynian magnezu jest związkiem, który składa się z magnezu i dwóch cząsteczek glicyny, czyli najprostszego aminokwasu białkowego. Jest to jedna z odmian chelatu magnezu, który słynie ze swojej wysokiej przyswajalności. Uważa się, że chelaty są najlepszą formą dostarczania magnezu. Diglicynian magnezu cechuje się szeregiem właściwości, m.in. ma duże znaczenie w metabolizmie, odpowiada za prawidłową pracę układu nerwowego, a także podnosi odporność organizmu. Dodatkowo reguluje napięcie mięśniowe oraz poprawia koncentrację i pamięć.

Z kolei cytrynian magnezu jest związkiem chemicznym będącym połączeniem magnezu z solami kwasu cytrynowego. Występuje jako substancja czynna wielu leków, które mogą być przyjmowane leczniczo i profilaktycznie. Może być także osobnym preparatem, który znajdziesz m.in. w asortymencie naszego sklepu.

Jak widzisz, odpowiedź na pytanie: diglicynian czy cytrynian magnezu, nie jest wcale łatwa. Obie te formy wyróżniają się dużą przyswajalnością. Zapraszamy zatem do zapoznania się z produktami dostępnymi w naszym sklepie i wyboru tego, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Blog kategorie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl