Producenci
Produkt dnia
Krople magnezowe Zechsal 100ml
Krople magnezowe Zechsal 100ml

144,00 zł

szt.
Zechsal kolagen Active
Zechsal kolagen Active

125,00 zł

szt.
Magnez – na co pomaga? Sprawdź, czy znasz wszystkie jego właściwości 0

Zmagasz się z bolesnymi skurczami mięśni? Masz trudności z koncentracją i zasypianiem? To wszystko wskazywać może na niedobór magnezu w Twoim organizmie. Jak sobie z nim poradzić? Recepta jest jedna – dodatkowa suplementacja tego ważnego i cennego pierwiastka. Na co pomaga magnez? Jakie są jego właściwości? Tego dowiesz się z naszego poniższego artykułu.

Magnez i jego znaczenie w organizmie człowieka

Magnez to pierwiastek, który zalicza się do makroelementów. W organizmie człowieka pełni bardzo ważną rolę, a jego niedobory mogą być groźne dla Twojego zdrowia. Wpływa na funkcjonowanie niemal każdego układu, znacznie usprawniając jego działanie. Suplementacja magnezu wskazana jest wtedy, gdy pojawiają się objawy takie jak:

- trudności z zasypianiem,

- problemy z koncentracją,

- spadek odporności,

- łamliwość paznokci,

- nadmierne wypadanie włosów,

- drżenie rąk,

- skurcze mięśni.

Jeżeli zaobserwowałeś je u siebie, może to oznaczać, że zmagasz się z niedoborem tego pierwiastka.

Na co pomaga magnez?

Suplementacja magnezu zalecana jest wtedy, gdy przez pewien czas pojawiają się wymienione wyżej objawy. Na co zatem pomaga magnez? Poznaj jego właściwości.

Magnez – złoty środek na skurcze mięśni

Jeżeli bolesne skurcze mięśni wybudzają Cię w nocy, Twój problem rozwiązać może odpowiednia dawka magnezu. Dlaczego? Zbyt mała ilość tego pierwiastka w stosunku do dziennego zapotrzebowania, uwalnia go z mięśni. Efektem tego są skurcze, osłabienie siły mięśni oraz drżenie rąk.

Poprawa koncentracji

Nie od dziś wiadomo, że magnez to pierwiastek, który ma wpływ na pamięć i koncentrację. To właśnie on usprawnia pracę szarych komórek, co skutkuje efektywniejszą nauką i szybszym zapamiętywaniem. Dodatkowo polepsza komunikację między neuronami, a także zwiększa gęstość synaps w mózgu odpowiedzialnych za kojarzenie i zapamiętywanie.

Lepsze samopoczucie

Na co jeszcze pomaga magnez? Polecany jest wtedy, gdy odczuwasz niepokój, nerwowość, a nagromadzony stres prowadzi do problemów z zasypianiem. Okazuje się, że magnez zmniejsza nadpobudliwość komórek nerwowych, działając uspokajająco i wyciszająco na organizm, jednocześnie poprawiając nastrój.

Magnez na poprawę działania układu trawiennego

Czy wiesz o tym, że magnez wspomaga pracę układu pokarmowego? Jego właściwości pomagają w rozluźnieniu mięśni układu pokarmowego, w tym także ściany jelita. Dodatkowo pomaga neutralizować kwas żołądkowy. Dzięki temu może być pomocny w walce z zaparciami oraz skutecznie im zapobiegać.

Uzupełnij niedobory magnezu w wygodny sposób

Już wiesz, na co pomaga magnez oraz dlaczego warto go stosować. Szukasz odpowiedniej formy, w jakiej będziesz suplementował ten pierwiastek? W naszym sklepie znajdziesz kilka ciekawych propozycji. W końcu magnez to nie tylko suplementy w postaci tabletek – w naszej ofercie znajdziesz ten pierwiastek w postaci oliwy, żelu lub płatków magnezowych. Dobroczynna kąpiel z dodatkiem magnezu czy też wieczorny masaż wybranych partii ciała? Wybór zależy od Ciebie i Twoich preferencji.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Blog kategorie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl