Producenci
Produkt dnia
Krople magnezowe Zechsal 100ml
Krople magnezowe Zechsal 100ml

144,00 zł

szt.
Zechsal kolagen Active
Zechsal kolagen Active

125,00 zł

szt.
Czy można samemu zrobić olejek magnezowy? 0

Bardzo często spotykamy się z pytaniem, czy można samemu zrobić olejek magnezowy rozpuszczając płatki magnezowe w wodzie.

Otóż odpowiedź brzmi: Nie można. Zdecydowanie nie zalecamy używania płatków magnezowych do produkcji olejku magnezowego w warunkach domowych, gdyż nie ma możliwości uzyskania tak wysokiego stężenia, jak w oryginalnym olejku. Płatki magnezowe Zechsal powstają poprzez ewaporację wody. Solanka magnezowa pochodząca prosto ze źródła Zechstein, jest podgrzewana do temperatury ok 160 stopni Celsjusza, następnie woda wyparowuje aż do momentu osiągnięcia stężenia 47% chlorku magnezowego. Takie stężenie zapewnia właściwe proporcje do uzyskania sześciowodnego chlorku magnezowego [MgCl2x6(H2O)] i stabilizuje produkt końcowy w postaci płatków magnezowych.

Ze względu na proces podgrzewania solanki w bardzo wysokiej temperaturze część chlorku magnezu ulega wtedy przmianie do chlorku wodorotlenku magnezu [Mg(OH)Cl], węglanu magnezu MgCO3 i kwasu chlorowodorowego zwanego potocznie solnym (HCl). Właśnie te związku odpowiadają za powstanie białej mgiełki po rozpuszczeniu płatków magnezowych w wodzie. Związki te nie są szkodliwe, ale powstają podczas procesu ewaporacji solanki do płatków magnezowych. W zastosowaniach, w których stężenie roztworu nie przekracza 5%, np kąpiel stóp lub całego ciała, płatki nadają się idealnie. W przypadku przezskórnej terapii magnezowej specjaliści z laboratorium oraz lekarze z MHI zalecają stosowanie ultraczystej solanki magnezowej prosto ze źródła, bez etapu podgrzewania, jaki ma miejsce przy produkcji płatków.

Olejek magnezowy to specjalnie wyselekcjonowany produkt o unikalnych właściowaściach chroniony certyfikatem Zechstein Inside.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Blog kategorie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl