Producenci
Produkt dnia
Krople magnezowe Zechsal 100ml
Krople magnezowe Zechsal 100ml

144,00 zł

szt.
Zechsal kolagen Active
Zechsal kolagen Active

125,00 zł

szt.
Magnez i zespół niespokojnych nóg 0

Jednym z objawów RLS jest uczucie niepokoju w nogach, które powoduje chęć poruszania nogami. Niektórzy ludzie mają to od czasu do czasu, ale w znacznej grupie RLS ma charakter przewlekły ze wszystkimi nieprzyjemnymi konsekwencjami, które się z tym wiążą.

Przyczyna RLS

Przyczyn zespołu niespokojnych nóg do tej pory nie ustalono. W literaturze rozróżnia się jednak trzy typy o różnych przyczynach:

  1. Przyjmuje się, że połowa zaburzeń RLS jest dziedziczna.

  2. Ponadto istnieje wtórny RLS spowodowany innym problemem fizycznym, takim jak na przykład reumatyzm, cukrzyca, choroba Parkinsona lub zaburzenia tarczycy. W niektórych przypadkach, takich jak wysokie ciśnienie krwi, niewydolność serca i depresja, stosowany lek może powodować lub nasilać RLS. 

  3. Następnie kategoria szczątkowa, forma idiopatyczna: nie ma dziedzicznego obciążenia, żadnej ukrytej dolegliwości, a mimo to masz niespokojne nogi. Jeśli trzeba wskazać przyczynę, to jest to stres, zły sen, dieta i styl życia.

Regularne leczenie

Często mówi się o stylu życia. Zdrowa żywność, brak lub mało alkoholu, brak kawy wieczorem to często słyszane rady. Pomocne może być również dodatkowe spożycie (suplementacja) zwłaszcza żelaza, ale także witaminy B12 lub B11 (kwas foliowy).

 

Magnez i syndrom niespokojnych nóg: naturalna pomoc

Magnez prawie nie odgrywa roli w regularnym leczeniu RLS, a szkoda. Przeprowadzone badania nad stosowaniem dodatkowego magnezu w RLS są pozytywne. Naszym zdaniem zasługuje na więcej uwagi i szersze badania. A oto dlaczego:

  1. Niedobór magnezu może odgrywać rolę w rozwoju lub pogorszeniu stanów takich jak cukrzyca, reumatyzm, wysokie ciśnienie krwi, niewydolność serca i depresja. Z tymi dolegliwościami często wiąże się wtórny RLS.

  2. Liczba osób z powodzeniem stosujących magnez Zechsal przeciwko RLS rośnie z dnia na dzień

  3. Stosowanie leków często przyczynia się do niedoboru magnezu. A ten niedobór może pośrednio sprzyjać rozwojowi RLS.

 

Jakie produkty Zechsal?

Produkty Zechsal nie są lekami. Zawierają wyłącznie naturalne składniki, które wspierają organizm. Ze względu na działanie przez skórę przewód pokarmowy jest oszczędzony, a szansa ingerencji w leki (przyjmowane doustnie) jest niewielka. Magnez Zechsala zawiera również (optymalny) koktajl pierwiastków śladowych.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Blog kategorie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl