Producenci
Produkt dnia
Krople magnezowe Zechsal 100ml
Krople magnezowe Zechsal 100ml

144,00 zł

szt.
Zechsal kolagen Active
Zechsal kolagen Active

125,00 zł

szt.
Dlaczego soda oczyszczona? 0
Dlaczego soda oczyszczona?

Soda oczyszczona pomaga odkwasić organizm, a w połączeniu z magnezem jest ważnym źródłem energii.

Co robi soda oczyszczona?

     • odkwasza organizm
     • ułatwia dostarczanie tlenu przez krwioobieg
     • neutralizuje skutki promieniowania w naszym organizmie
     • w połączeniu z magnezem zapewnia zwiększoną produkcję energii (ATP)
     • wspomaga układ odpornościowy

Dlaczego tak jest?

Utrata zdolności do odprowadzania kwasu przyspiesza proces starzenia. Wodorowęglany są buforami, które zapewniają, że odpady kwasowe są usuwane z naszego organizmu. Brak wystarczającej ilości wodorowęglanów utrudnia krwi regulowanie kwasu. Sprzyja to wszelkiego rodzaju irytującym schorzeniom, które mogą prowadzić do przewlekłych dolegliwości. 

Nawet u zdrowych osób zauważalny spadek wodorowęglanów zaczyna się około 45 roku życia. Niezdrowa dieta i styl życia, ale także stres i leki nasilają ten proces. Regularna suplementacja sodą oczyszczoną lub co jakiś czas kuracją odkwaszającą działa zapobiegawczo i pomaga przywrócić równowagę energetyczną np. przy przeziębieniu i grypie.

Soda oczyszczona Zechsal Detox, wraz z chlorkiem magnezu Zechsal, zapewnia niezbędny impuls do produkcji ATP w mitochondriach. Wodorowęglan sodu sprawia, że wolny magnez staje się biodostępny w środowisku bezkwasowym.

Zażywanie dodatkowej sody oczyszczonej działa również pozytywnie na sportowców. Kwas mlekowy w mięśniach jest usuwany szybciej przy wyższym pH. 

Dla kogo w szczególności?

     • Osoby starsze
     • Osoby z (chwilowo) niskim poziomem pH
     • Sportowcy
     • Osoby z przeziębieniem, grypą, stanem zapalnym i kacem

Oprócz swoich dobroczynnych zastosowań soda oczyszczona ma wiele zastosowań. 

Od dezodorantu i środka czyszczącego po środek do zmiękczania mięsa i środek spulchniający.

 

Dawkowanie i stosowanie

Przez skórę

Użyj 200 gramów na kąpiel (80 do 100 litrów wody) i 40 do 50 gramów na kąpiel stóp (około 4 litry wody). Zażywaj kąpieli przez co najmniej 20 minut.

W przypadku użycia razem z płatkami magnezowymi Zechsal należy zastosować połowę dawki, odpowiednio 100 gramów i 20 gramów.

Wskazówka: najpierw wymieszaj płatki magnezowe z ciepłą wodą, a następnie dodaj sodę oczyszczoną. Jednoczesne dodawanie powoduje reakcję, w której tworzą się pęcherzyki powietrza i może wystąpić zmniejszony efekt.

Doustnie

Wymieszaj 1,5 grama (pół łyżeczki) ze szklanką wody lub wody z sokiem z cytryny. Zażywaj dwa razy dziennie na czczo lub tuż przed posiłkiem. 

 

Używanie sody oczyszczonej jest ogólnie bezpieczne. Często wartość pH jest dobrym wskaźnikiem, czy potrzebujesz dodatkowej sody oczyszczonej. Wysokie dawki mogą powodować bóle głowy lub nudności. Długotrwałe stosowanie może być szkodliwe dla nerek i pęcherza moczowego. Nie używaj go, jeśli jesteś na diecie niskosodowej lub zażywasz leki, takie jak antybiotyki i blokery kwasów. W razie wątpliwości skonsultuj się z lekarzem.

Skład

Soda oczyszczona Zechsal składa się w 99,9% z wodorowęglanu sodu (natrii hydrogenocarbonate). 

Jakość sody oczyszczonej Zechsal jest potwierdzona certyfikatem. Nie zawiera aluminium.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Blog kategorie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl