Producenci
Produkt dnia
Krople magnezowe Zechsal 100ml
Krople magnezowe Zechsal 100ml

144,00 zł

szt.
Zechsal kolagen Active
Zechsal kolagen Active

125,00 zł

szt.
Sprawdź, jaki magnez jest najlepiej przyswajalny 0

Wybór odpowiedniego magnezu, który skutecznie uzupełni powstałe niedobory, nie jest wcale taki prosty. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że pierwiastek ten może występować w różnych formach. Warto sięgnąć po ten, który będzie wchłaniany w jak najlepszy sposób. Jaki magnez jest najlepiej przyswajalny? Na który z suplementów się zdecydować? Odpowiedzi znajdziesz tuż poniżej.

W jakich związkach występuje magnez?

Nie każdy wie, że magnez należy do tych pierwiastków, które słabo wchłaniają się w organizmie. To właśnie dlatego tak często dochodzi do deficytów tego ważnego składnika. Wybierając preparat magnezowy, musisz zatem sięgnąć po taki, który Twój organizm wykorzysta w maksymalny sposób. Musi mieć zatem odpowiednią zawartość pierwiastka oraz dodatki, które zwiększą jego wchłanianie. Tylko taki środek skutecznie wyrówna poziom magnezu w Twoim organizmie.

Magnez w poszczególnych formach może występować w postaci soli organicznych i nieorganicznych. Do pierwszej grupy można zaliczyć m.in.:

- mleczan,

- cytrynian,

- askorbinian,

- glukonian,

- asparaginian.

Nieorganiczne sole magnezu to z kolei:

- tlenek,

- chlorek,

- siarczan,

- węglan.

Najnowsze badania dowodzą, że do najlepiej przyswajalnych form można zaliczyć mleczan, cytrynian i asparaginian.

Co wpływa na wchłanianie magnezu?

Już wiesz, jaki rodzaj magnezu jest najlepiej przyswajalny. Od czego jednak zależy wchłanianie magnezu w Twoim organizmie? Jak się okazuje, jest to proces skomplikowany i uzależniony od wielu czynników. To ile magnezu przyswoisz, zależy przede wszystkim od zapotrzebowania. Im jest większe, tym więcej pierwiastka zostanie przyswojone. Osoba z niedoborem będzie miała większe zdolności wchłaniania magnezu niż ktoś o prawidłowym poziomie tego składnika.

Zadbaj o to, co jesz!

Kolejnym ważnym czynnikiem jest dieta. To, co spożywasz każdego dnia, może znacznie zmniejszyć lub zwiększyć przyswajalność magnezu. Wchłanianie może ograniczać m.in. nadmiar wapnia oraz żelaza. Warto także pamiętać, że nadmierne spożywanie kofeiny także przyczynia się do wypłukiwania magnezu z organizmu. Jak zatem zwiększyć wchłanianie magnezu? Zadbaj o odpowiednią ilość białka, witaminy C oraz witaminy B6. Przy planowaniu jadłospisu bierz pod uwagę przede wszystkim artykuły nieprzetworzone, o niskiej zawartości kwasów tłuszczowych. Produkty w Twojej diecie powinny być bogate w składniki mineralne oraz w witaminy.

Jaki magnez jest najlepiej przyswajalny? Znajdziesz go w naszym sklepie!

Kiedy masz już świadomość tego, co ma wpływ na to, jak magnez przyswoi się w Twoim organizmie, możesz dokonać najlepszego wyboru. Jak pisaliśmy wyżej, jedną z najskuteczniejszych form jest cytrynian magnezu. Na szczęście nie musisz go daleko szukać – z powodzeniem znajdziesz go w naszym sklepie. Oferujemy Ci produkt w postaci proszku, który należy wymieszać z wodą lub spożywać w połączeniu z nabiałem. Cytrynian magnezu dostępny w naszej ofercie jest całkowicie bezwonny, bezglutenowy oraz nie posiada żadnych wypełniaczy. Już teraz zapoznaj się ze szczegółowym opisem tego produktu!

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Blog kategorie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl